Poleti leta 2019 smo razmišljali, če bi spet šli na dopust v Združene Arabske Emirate. Seveda smo se za to odločili, vendar s to razliko, da smo dopust razdelili na 2 dela: prvi del potovanja smo preživeli v Abu Dhabiju, 2. del pa ponovno v Dubaju. Razlika je bila le še ta, da smo organizacijo celotnega potovanja Turistični agenciji Sonček, katera je tudi z mojo pomočjo, saj sem jim poslal vse potrebne papirje o električnem vozičku, katerega uporabljam za potovanja z letalom, rezervirala tako letalo, kot tudi hotela v Abu Dhabiju in Dubaju. V Abu Dhabiju smo se odločili za hotel Fairmont Bab Al Bahr, za Dubaj pa smo izbrali preverjen hotel, Fairmont The Palm. Tokrat z letalom seveda ni bilo nobenih težav. Kot sem že zgoraj omenil, smo prvi del dopusta preživeli v Abu Dhabiju, glavnem mestu Združenih Arabskih Emiratov, zato smo, ko smo pristali na dubajskem letališču, poiskali taksi, ki nas je zapeljal do hotela Fairmont Bab Al Bahr. Vožnja je trajala slabih 90 minut, cena taksija pa je bila primerna razdalji. Oba hotela sta se izkazala za odličen izbor.
Vreme v Abu Dhabiju je bilo kar solidno, vendar ne tako toplo kot leta 2019 v Dubaju, zato smo se odločili, da bomo Abu Dhabi, za katerega smo si namenili celotne 3 dni, izkoristili za raziskovanje tega čudovitega mesta. Najprej smo si ogledali fantastično Veliko mošejo šejka Zayeda, katera je dobila ime po ustanovitelju države. Je ena izmed največjih mošej na svetu in je simbol islamske kulture, miru in tolerance. Njen stil vključuje kar 3 arhitekturne sloge: otomanskega, mavrskega in mameluškega. Ima kar 82 belih kupol, številne oboke in minarete. Doživetje je bilo pravo, saj smo videli sodobno mošejo, v katero prihajajo ljudje vseh veroizpovedi. Seveda pa morajo ljudje, ki niso muslimani spoštovati njihova pravila, še posebej ženske, zato si je morala mami na glavo dati hidžab. Veliko mošejo šejka Zayeda je vredno obiskati, saj lahko doživiš islamsko kulturo in predvsem arhitekturo v modernem slogu.
Združeni Arabski Emirati so dežela presežkov. To je naftna dežela, v kateri je denar najmanjši problem. In tako so si v Abu Dhabiju zamislili, da bi imeli svoj muzej. Muzej Louvre! Tako na svetu obstajata dva muzeja Louvre in v obeh sem bil! Muzej v Abu Dhabiju je odprt od novembra 2017. Arhitektura je naravnost nora, najbolj veličastni del pa je njena kupolasta streha. V muzeju najdemo dela iz različnih obdobij in geografskih območjih, prav tako dela iz različnih kultur, zato lahko rečemo, da je ta muzej tudi povezovalni. V muzeju najdemo kip egipčanskega faraona Ramzesa II., prav tako pa sarkofag s največjim egipčanskim kraljem, Tutankamonom. Vsekakor, če ste v Abu Dhabiju si morate iti ta luksuzen muzej ogledati.
Kot v večini držav, je tudi v Združenih Arabskih Emiratih v glavnem mestu »doma« predsednik. In tako so leta 2019 odprli povsem novo palačo Qasr al Watan, kar lahko prevedemo kot »Palača naroda« ali »Palača domovine«. V palači sicer ne živi nihče, vendar jo uporabljajo za uradne dogodke. Seveda pa je namenjena tudi turistom in tako smo si jo tudi mi šli ogledati. Glavna stavba je del 380.000 kvadratnih metrov velikega kompleksa. V palači najdemo tudi knjižnico, ki hrani obsežno zbirko redkih knjig in rokopisov. Notranjost palače pa je preprosto neverjetna. Fantastične obloge, fantastične ploščice, epske luči, zlato. Bili smo tudi v dvorani »parlamenta«.
Če si športni navdušenec, potem veš, da v Abu Dhabiju zadnjih nekaj let poteka zadnja dirka v Formuli 1. Dirka poteka v Yas Marini. Yas Marina je ogromen kompleks z Marino in dirkališčem. In seveda tudi tu brez luksuza ne gre. Videli smo luksuzne avte in jahte. Okolica dirkališča je prav tako fenomenalna.
Potem je bil čas za premik v Dubaj. V Dubaj nas je peljal kolega, kateri ima pogodbo s Permobilom, tako kot moje podjetje Nova Reha. Najprej smo šli na sejem medicinske opreme, nato nas je peljal do hotela. V Dubaju smo bili tudi v posebnem nakupovalnem središču Mall of the Emirates. Zakaj posebno? Zato, ker v njem najdemo smučišče! Da, prav ste prebrali. V Dubaju imajo tudi smučišče! Odločili smo se, da se smučali ne bomo (tam si lahko izposodiš vso opremo), zanimivo pa je bilo videti otroke, ki sredi puščave, uživajo na snegu. Seveda smo čas v Dubaju izkoristili za ogled mesta, spet smo šli do nebotičnika Burj Khalif, ki se nahaja v Old Townu. Ta del Dubaja je zasnovan tako, da ustvari občutek starega mestnega jedra, z ozkimi ulicami, trgi in arhitekturnimi elementi, ki spominjajo na tradicionalno arabsko gradnjo. V tem delu mesta je tudi tržnica Souk Al Bahar, kjer najdete široko paleto izdelkov, vključno s tradicionalnimi obrti, nakitom, tekstilom, spominki, orientalskimi preprogami in še veliko več. Zadnji celotni dan v Dubaju, pa smo ob prijetnih temperaturah uživali v hotelu ob bazenu.